Olej RSO - w jakich schorzeniach pomaga?

RSO, czyli inaczej „łzy feniksa” to olej z marihuany, jednak nie to samo, co olej konopny. Otrzymywany jest z kwiatów konopi indyjskiej poprzez metodę opracowaną przez Ricka Simpsona. Ma liczne lecznicze działania. Czym jest ten specyfik i jakie ma właściwości?

Lek na raka?

Pojawiło się wiele teorii mówiących o tym, że olej z konopi jest w stanie poradzić sobie z trudnym rakiem mózgu, czyli glejakiem. Odpowiednie dawkowanie i regularne przyjmowanie RSO może znacznie wpłynąć na poprawę zdrowia chorego. Ponadto przynosi znaczną ulgę także przy innych schorzeniach onkologicznych, gdyż działa silnie przeciwbólowo, lecz nie uzależnia. Oprócz tego u osób po chemioterapii potrafi przeciwdziałać wymiotom, które są częstym skutkiem ubocznym tego leczenia.

RSO na padaczkę

Udowodniono także dobroczynny wpływ oleju z konopi w przypadku pacjentów chorych na padaczkę. Szczególnie działa on, jeśli mamy do czynienia z padaczką lekoodporną zarówno u dzieci , jak i u dorosłych, np. w przypadku zespołu Draveta i Lennoxa-Gastauta. Przy zażywaniu RSO przez co najmniej 12 tygodni częstość napadów może spaść od 50 do 80 % i pierwsze efekty zauważane są właściwie już po kilku zażyciach.

Czy RSO uzależnia?

Olej z konopi jest marihuaną leczniczą, więc nie ma wpływu na psychikę, nie uzależnia i nie odurza. Dzieje się tak przez to, że jest ona pozbawiona substancji THC, a ponadto olej z konopi używany jest w bardzo małych dawkach i pod kontrolą lekarza. Dawki te potrafią jednak realnie wpłynąć na poprawę zdrowia pacjentów.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 23, 2022